Image for C0603X224K3RAC7135 is not available
C0603X224K3RAC7135
DigiKey Part Number
399-C0603X224K3RAC7135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X224K3RAC7135
Description
.220UF 25.0V
Detailed Description
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)