C0603X221K1RAC3123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4 001
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 46 115
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X221K1RAC3123
DigiKey Part Number
399-C0603X221K1RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X221K1RAC3123
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X221K1RAC3123 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)