C0603X154J4RECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.15 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X154J4RECTU
DigiKey Part Number
399-C0603X154J4RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X154J4RECTU
Description
CAP CER 0603 150NF 16V X7R 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X154J4RECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)