C0603X152J5GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603X152J5GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X152J5GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603X152J5GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X152J5GACAUTO
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X152J5GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)