C0603X103J3RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2 562
Datasheet
10000 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X103J3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603X103J3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X103J3RACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603X103J3RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)