Image for C0603T392K5RCLM514 is not available
C0603T392K5RCLM514
DigiKey Part Number
399-C0603T392K5RCLM514TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T392K5RCLM514
Description
3900PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)