Image for C0603T224J8RALM505 is not available
C0603T224J8RALM505
DigiKey Part Number
399-C0603T224J8RALM505TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T224J8RALM505
Description
.220UF 10.0V
Detailed Description
0.22 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)