C0603T103K5RBLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 749
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603T103K5RBLTU
DigiKey Part Number
399-C0603T103K5RBLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T103K5RBLTU
Description
CAP CER 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603T103K5RBLTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)