C0603S821K5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-20421-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603S821K5RACAUTO
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603S821K5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)