C0603C682G3GECAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C682G3GECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C682G3GECAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C682G3GECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C682G3GECAUTO
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 0603
Detailed Description
6800 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C682G3GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)