C0603C681J1GAC3020 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C681J1GAC3020
DigiKey Part Number
399-C0603C681J1GAC3020TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C681J1GAC3020
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)