C0603C333K4RAC7013 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C333K4RAC7013
DigiKey Part Number
399-C0603C333K4RAC7013TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C333K4RAC7013
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)