C0603C333J1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 972
0.033 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C333J1RALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C333J1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C333J1RALTU
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C333J1RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)