C0603C224K4RAC3184 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C224K4RAC3184
DigiKey Part Number
399-C0603C224K4RAC3184TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C224K4RAC3184
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)