C0603C224K3RAL9017TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4 941
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 16 092
Datasheet
Image for C0603C224K3RAL9017TU is not available
C0603C224K3RAL9017TU
DigiKey Part Number
399-C0603C224K3RAL9017TUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C224K3RAL9017TU
Description
.220UF 25.0V
Detailed Description
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)