C0603C222J1HACAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C222J1HACAUTO |
Description | CAP CER 2200PF 100V X8R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C222J1HACAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Low ESL, High Temperature |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |