C0603C153M5RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C153M5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C153M5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C153M5RACAUTO
Description
CAP CER 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C153M5RACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)