C0603C153K1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4 014
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 336
YAGEO
TDK
YAGEO
0.015 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C153K1RALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C153K1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C153K1RALTU
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C153K1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)