C0603C152J4RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1500 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603C152J4RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603C152J4RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C152J4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 1.5NF 16V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C152J4RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)