C0603C104M5REC7411
DigiKey Part Number
399-17577-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-17577-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17577-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C104M5REC7411
Description
CAP CER SMD 0603 .1UF 20% X7R 50
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C104M5REC7411 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)