C0603C103K5JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0603C103K5JACAUTO
DigiKey Part Number
C0603C103K5JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103K5JACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V U2J 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C103K5JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)