C0603C101J5GAC3191 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 54 830
Datasheet
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C101J5GAC3191
DigiKey Part Number
399-C0603C101J5GAC3191TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C101J5GAC3191
Description
CAP CER 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C101J5GAC3191 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)