C0603C100J5GAC9799 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C100J5GAC9799
DigiKey Part Number
399-C0603C100J5GAC9799TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C100J5GAC9799
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)