C052C680F2G5TA
DigiKey Part Number
399-C052C680F2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C052C680F2G5TA
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
68 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C052C680F2G5TA Models
Category
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C