C052C270J2G5CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
27 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C052C270J2G5CA
DigiKey Part Number
399-C052C270J2G5CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C052C270J2G5CA
Description
CAP CER RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C052C270J2G5CA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.245" (6.22mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)