C0402T332K3RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
C0402T332K3RALTU
DigiKey Part Number
399-C0402T332K3RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T332K3RALTU
Description
CAP CER 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0402T332K3RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)