C0402T103K5RCL7370 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1 612
Datasheet
Image for C0402T103K5RCL7370 is not available
C0402T103K5RCL7370
DigiKey Part Number
399-C0402T103K5RCL7370TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T103K5RCL7370
Description
.010UF 50.0V
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)