C0402C822K1RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0402C822K1RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C822K1RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0402C822K1RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C822K1RACAUTO
Description
CAP CER 0402 8.2NF 100VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)