C0402C331J5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C331J5GALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C331J5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C331J5GALTU
Description
CAP CER 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C331J5GALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)