C0402C300G5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C300G5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C300G5GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C300G5GACTU
Description
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C300G5GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)