C0402C221J8JACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
220 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0402C221J8JACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C221J8JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C221J8JACTU
Description
CAP CER 220PF 10V U2J 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C221J8JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)