C0402C221J1GACTU
DigiKey Part Number
399-9951-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9951-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9951-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C221J1GACTU
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0402
Detailed Description
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C221J1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)