C0402C103J5RALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C103J5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C103J5RALTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0402C103J5RALTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C103J5RALTU
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C103J5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)