C0402C100K3GACAUTO
DigiKey Part Number
399-17543-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-17543-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17543-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C100K3GACAUTO
Description
CAP CER SMD 0402 10PF 10% COG 25
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C100K3GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)