ALS80H684NW025 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680000 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS80H684NW025
DigiKey Part Number
ALS80H684NW025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS80H684NW025
Description
CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS80H684NW025 Models
Ripple Current @ Low Frequency
28.4 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
29 A @ 10 kHz
Impedance
8 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.031" Dia (77.00mm)
Voltage - Rated
25 V
Height - Seated (Max)
6.732" (171.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
7mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C