A7C5MW187M1JAAS013
DigiKey Part Number
399-A7C5MW187M1JAAS013-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A7C5MW187M1JAAS013
Description
CAP ALU HYBRID RADL 180UF 63V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 13mOhm 1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
1.21 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
5.5 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
180 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C