A7C3MW687M1VAAS011
DigiKey Part Number
399-A7C3MW687M1VAAS011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A7C3MW687M1VAAS011
Description
CAP HYBRID ALUM RAD 680UF 35V
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 11mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Box
Ripple Current @ Low Frequency
600 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
680 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
11mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C