A786MW227M1HLAV011
DigiKey Part Number
399-A786MW227M1HLAV011TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A786MW227M1HLAV011CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A786MW227M1HLAV011DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A786MW227M1HLAV011
Description
CAP ALU HYBRID 135C 50V 220F
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 11mOhm 4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Features
Anti-Vibration
Ripple Current @ High Frequency
5.3 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.685" (17.40mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
11mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C