QSCF201Q1R2B1GV001T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 37 010
Datasheet
1.2 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCF201Q1R2B1GV001T
DigiKey Part Number
712-QSCF201Q1R2B1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSCF201Q1R2B1GV001T
Description
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
QSCF201Q1R2B1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)