LRC0402CS3N9GV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0402CS3N9GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0402CS3N9GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0402CS3N9GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0402CS3N9GV001T
Description
FIXED IND 3.9NH 300MA 220 MOHM
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 220mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
7GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)