3550LP14A0300001T
DigiKey Part Number
712-3550LP14A0300001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-3550LP14A0300001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-3550LP14A0300001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3550LP14A0300001T
Description
RF FILTER LOW PASS 3.55GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.55GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 300MHz Bandwidth 0.65dB 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3550LP14A0300001T Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.65dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Frequency
3.55GHz Center
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Bandwidth
300MHz
Height (Max)
0.028" (0.70mm)