2450AD18A6050002E
DigiKey Part Number
712-2450AD18A6050002ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450AD18A6050002ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450AD18A6050002EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450AD18A6050002E
Description
AEC -Q200 QUALIFIED 2.4, 5.5, AN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi Chip Solder Surface Mount
Category
Return Loss
4.4dB, 5dB, 6dB
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Gain
1.9dBi, 1.1dBi, 3dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Grade
Automotive
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Qualification
AEC-Q200
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.375GHz, 6.525GHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz, 5.85GHz ~ 7.2GHz
Height (Max)
0.020" (0.50mm)