0868AT43A0020001E
DigiKey Part Number
712-0868AT43A0020001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0868AT43A0020001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-0868AT43A0020001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0868AT43A0020001E
Description
RF ANT 868MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0868AT43A0020001E Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
-9.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
-1dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
Solder
Frequency (Center/Band)
868MHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
858MHz ~ 878MHz
Height (Max)
0.031" (0.80mm)