BF3160-20B/DK01
DigiKey Part Number
289-1113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF3160-20B/DK01
Description
CCFL WH LAMP 850V 5MA 3X160MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp Assembly 850V (Start), 345V (Operating) 5 mA 31000 cd/m2 3.0mm x 160mm
Category
Voltage
850V (Start), 345V (Operating)
Manufacturer
JKL Components Corp.
Current
5 mA
Packaging
Bulk
Output
31000 cd/m2
Part Status
Active
Size / Dimension
3.0mm x 160mm