JYD0716L450-L30
DigiKey Part Number
5101-JYD0716L450-L30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JYD0716L450-L30
Description
VIBRATION ERM 7MM DC MOTOR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 14500 RPM 1.3VDC
Category
RPM
14500 RPM
Manufacturer
JIE YI ELECTRONICS LIMITED
Torque - Rated (oz-in / mNm)
0.013 / 0.09
Series
Size / Dimension
Round - 0.276" Dia (7.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter - Shaft
0.039" (1.00mm)
Part Status
Active
Length - Shaft and Bearing
0.177" (4.50mm)
Type
DC Motor
Termination Style
Wire Leads
Function
Vibration, ERM (Haptic)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Voltage - Rated
1.3VDC