MKJ5A7F10-13SA
DigiKey Part Number
MKJ5A7F10-13SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ5A7F10-13SA
Description
CIRCULAR
Detailed Description
13 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Bulk
Color
Silver
Number of Positions
13
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
10-13
Voltage Rating
500VAC
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C