MKJ3A6F7-10SN
MKJ3A6F7-10SN
ITT Cannon MKJ Series
MKJ3A6F7-10SN
DigiKey Part Number
1003-1380-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ3A6F7-10SN
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
500VAC
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C