Image for MDM-51SSB-A172 is not available
MDM-51SSB-A172
DigiKey Part Number
MDM-51SSB-A172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-51SSB-A172
Description
CONN MICRO-D RCPT 51POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Aluminum, Gold Plated
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C