Image for MDM-37PL61K-A172 is not available
MDM-37PL61K-A172
DigiKey Part Number
MDM-37PL61K-A172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37PL61K-A172
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Shell Material, Finish
Aluminum, Gold Plated
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C