Image for MDM-25SSKA174 is not available
MDM-25SSKA174
DigiKey Part Number
1003-MDM-25SSKA174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25SSKA174
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C